Szkoły i przedszkola


Dla szkół i przedszkoli przygotowaliśmy specjalną ofertę uwzględniającą nie tylko wspaniałą zabawę ale również poznanie  prawdziwego życia na wsi, pracy w gospodarstwie, życia i zwyczajów zwierząt oraz tego jak ważna dla nas jest ekologiczna żywność.


Mini Safari po gospodarstwie

Mini Safari polega na   przejażdżce powozem, bryczką  po terenie gospodarstwa ekologicznego w trakcie, której można obserwować, głaskać, dotykać, karmić oswojone zwierzęta- bydło opasowe (ponad 50 sztuk) rasy Limousine. W stadzie znajduje się byk (opiekun stada) ważący ok. 1 tony, krowy mamki karmiące swoje kilkumiesięczne cielęta. Są również konie,  małe świnki, króliki, kotki, bażanty, kury, koguty, kurka Puchatka.

Wypłukiwanie  – poszukiwanie Skarbów Ziemi

 

W ofercie  mamy płukanie kamieni podczas którego można znaleźć   prawdziwe Skarby Ziemi– skamienieliny muszli, rafy koralowej, drobinki bursztynu, kolorowe kamyki ale przede wszystkim  kamyk w kolorze bursztynu, tak zwaną piorunową strzałkę lub piorunowy prątek .Na  Mazurach szczególną uwagę zwracano na owe belemnity i fulguryty i poprzez magiczne pochodzenie nazywano je bożymi prątkami.  Znajdowano  je kopiąc pach i żwir. Niemal wszyscy mówili, że to groty, które powstawały pod wpływem ogromnej temperatury wytwarzającej się w czasie uderzenia piorunów i stąd właśnie powstała nazwa: strzałki piorunów. A tak naprawdę złoty kamyk jest skamieliną belemnitów-wymarłych morskich  głowonogów należących do nadrzędu dziesięciornic. Jest to ciekawa lekcja archeologii, podczas której jesteśmy odkrywcami Skarbów Ziemi z przed milionów lat

 


W programie pobytu jest również:

– przejażdżka na koniu;

– przejażdżka traktorem Lamborginii;

– pokaz parku maszynowego;

– pokaz stodoły, obory

-ognisko-grill

-jesienią tradycyjne wykopki oraz pieczenie ziemniaków;

Możliwość korzystania z:

– boisko do piłki siatkowej;

-wiaty zadaszonej

– sanitariatów;

– wody bieżącej;

              – hamaków, huśtawek;